Cuma, Ağustos 26, 2016

Deadman Wonderland (Spring 2011)

Dersi dinleyen Ganta, sınıf camının gerisinde kırmızılı bir adam görür. Eş zamanlı bir şarkı mırıldanıldığını duyar. Kendisine geldiğinde kırmızılı adam bir arkadaşının kafasını tutmaktadır. Akabinde Ganta, sınıf aradaşlarını gaddarca öldürmekle suçlanır ve tüm yalvarıp direnmelerine karşın ölüm cezasına çarptırılıp Deadman Wonderland isimli hapishaneye gönderilir. Burası manyak adamların hükümlüler üzerinde çeşitli bahislere girerek eğlendiği sonunda hükümlülerin öldüğü bir yerdir. Ganta moe kılıklı ama çok güçlü bir kızla, Shiro ile tanışır. Sonra bir kaç kişi ile dövüşüp arkadaş edinir. İzleyici zaman içinde Ganta'nın ve diğer bazı kişilerin özel güçleri olduğunu, Ganta'nın sonradan hatırladığı üzere Shiro'yu tanıdığını öğrenir. Kırmızılı adam ise...

Görüldüğü üzere konu ilginç. Ama karakterler berbat ötesi. İşleniş ise amatörce. 

Ganta: Çocuğun yalvarmasından, ağlamasından o uyuz sünepe ses tonundan bana fenalık geldi diyebilirim. Karakter gelişimi de yok. İlk bölümdeki ezik, son bölümde yine ezik. Hele hele bölüm 11 olmuş, Senji-san ın yanına gelip güçlenmek istiyorum demesi yok mu?! Ulen seri bitti.

Shiro: Ay malın önde gideni. Okay, arasıra cool takılıyo ama onun dışında çok uyuz. Ganta ganta diye sayıklayan o uyuz moe ses tonundan nefret ettim cidden.

İşleniş ise berbat ötesi. Bir kere Ganta nın Senji ye karşı kazanması, üzgünüm ama çok saçma. Şeker yemeyince zehirleniyorlardı hani, kaç bölüm geçti, tık yok. Detaylara hiç dikkat edilmemiş yani.. Ay, örgütün gruba yeni katılan çocuğa sana güveniyoruz demeleri, görev yüklemeleri, sümsük çocuğa lidermiş gibi muamele etmeleri ise "çizerde sümsük herhalde, çevresindekiler kendisine böyle davransın istiyor olmalı" diye düşündürtü. Yani zayıf bir karakterin karakter gelişimi göstermeden göğe yükseltildiği berbat bir seri. Bir tek sonunda Shiro nun kırmızılı adam ile aynı şarkıyı mırıldanması ilgi çekiciydi. Devamı olursa harika vücutlu sexy Senji san için bakarım. Ama, elimde hiç bir anime kalmaz, bol vaktim kalır anca öyle. 
ps:  opening: "One Reason" by DWB feat.fade : mükemmel. çizimler ve tını. Uyumu bayıldım.

Type: TV
Episodes: 12
Duration: 24 min.
Cast: Senji, Kiyomasa(Katou, Masayuki);
myanimelist.net detail