Perşembe, Eylül 15, 2016

Saraiya Goyou (Spring 2010)

Rastlantı sonucu iyi bir adama benzeyen, sanki özünde iyi, görünürde kötü işler yapan Yaichi ile tanışan Akitsu, utangaç bir samuraydır. Çok saf ve sakar göründüğünden bodyguard olarak zar zor iş bulabilmektedir. Tanışan iki adam temkinli davranırlar ama birbirlerine ısınmış olacaklarki birbirlerini tanımak için kasarlar. İşte bu süreçte, kandan çocuk olunca evlat alınanın öldürülme emrini veren bir anne, ona yardım ettiği söylenen bir servant devreye girer. Geçmişin kırılganlığını hala üzerinde taşıyan Yaichi, yıllar sonra gerçeği öğrenir ve; ağlar.

Edo dönemi, sakin sakin takılan samurai lar, çekici, akıllı, güçlü ve harika bakışlara sahip bir adam (Yaichi den bahsediyorum), arkadaşlık, bağlılık , sexy yukata-lar, daha ne olsun. Herkese hitap etmeyebilir, çünkü seri yavaş ilerliyor. Bazen geçmişten kareler devreye girip hafif kafa karıştırıyor. Ama işleniş başarılı, konu güssel, karakterler iyi. Özetle sevdim, devamı olursa kesin izlerim. 
ps: Yaichi nin ağlama sahnesi çok iyiydi ya. Adam gibi ağladı. Gerçekten ağladı. Seslendiren "Sakurai, Takahiro" ya birde buradan alkış, saygı, sevgi, güssel olan herşey...

Tag: House of Five Leaves
Type: TV
Episodes: 12
Duration: 23 min.
Cast: Akitsu, Masanosuke(Namikawa, Daisuke); Yaichi(Sakurai, Takahiro);
myanimelist.net detail