Perşembe, Eylül 15, 2016

School Days (Summer 2007)

Hoşlandığı kızla sıra arkadaşı Sekai sayesinde tanışan ve aşkını itiraf eden Makoto, başlarda gayet mutludur. Lakin ergen modda takılıp fazla sıkıştırınca kız, Kotonoha, ne yapacağını bilemez ve araya biraz sınır koymak ister. Diğer yandan herşeye burnunu sokan Sekai tam tersine orasına burasına elletmeye başlar ve sonuçta beyni bacaklarının arasında bulunma yaşındaki Makoto, Sekai 'ye kapılır. Ama sanki Makoto sadece Sekai ye değil, gideri olan her kıza gönlünü ve henüz doğmamış çocuklarını vermeye hazırdır...

İnsanların özel ilişkileri dahil her işe burnunu sokan ve cırcır konuşan, carcar bağıran Sekai ye sinir oldum. Makoto ile Kotonoha nın ilişkisi çok güssel başladı. Kotonoha'nın yanlışı sevgilisi ile konuşmak yerine derdini arkadaş sandığı Sekai ye anlatmak ve Makoto ile arasına sınır koymak oldu. Tren yerine otobüs kullanmalar filan.. Alıp karşısına adam gibi konuşsaydıya. Sekai, resmen çocuğu baştan çıkarttı. Ayy, bide sadık arkadaş modlarına girmesi yokmu? Cidden gebertmelik. Neyseki aynıları hatta daha beteri başına geldi de içimin yağları eridi. Seri sonu beklediğim gibi bitti. Birtek cidden safım Kotonoha ya çok üzüldüm. Çocuk, Sekai ile çıkıyor, herkes öyle biliyor ama gerçek kız arkadaşına birşey söylemediği için, kız hala Makoto yu kendi erkek arkadaşı sanıyor.

Özetle gecenin bir vakti (çünkü kırmızı noktalı seri hahhah) sıkılmadan izledim. Haremin dibiydi. Başkasına aşık kız bile "Sekai'iyi görmen için bak" diyerek çocuğa yavşıyordu. Üç kızın sırf meraktan çocuğun dairesini ziyaret etmesi ise tavan nokta olabilir. hahahahaha. Normal konu, başarılı işleyiş, harika son! Sevdim, devamı ovası filan olursa bakarıms.

Type: TV
Episodes: 12
Duration: 25 min.
myanimelist.net detailSchool Days: Valentine Days (DÖNEMİ)
Sevgililer gününde kızlar Makoto ya çikolata vermek için birbirleriyle yarışırlar.
Komik birşeyler yapmaya çalışmışlar. Örneğin Makoto nun erkek arkadaşı Sawanaga, rujunu sürmüş Makoto ya çikolata veriyor filan. Hiç gülmedim, berbat ötesi olmuş. Iykkk. Seriyi sevdiğimden devamı olursa bakarım. Ama bir sonraki OVA yine böyle iğrenç ise Ova bakmayı keser, sezon beklerim.

Tag: School Days LxH, School Days: Valentine Days
Type: OVA
Episodes: 1
Duration: 19 min.