Pazar, Ekim 02, 2016

Eyeshield 21 (Spring 2005)

1-26
Okula yeni başlayan Sena, serseri bir gruptan harika sıyrılma yetenekleri ile kaçarken okulun iki kişilik Amerikan-futbol-takım-kaptanı Hiruma'nın dikkatini çeker. Şantaj, tehtid, silah zoru, köpekle kovalama gibi ilginç teknikleri olan Hiruma, çocuğa Eyeshield 21 adını takar ve "kimliğini herkesden gizle ki diğer klüpler bacaklarının peşine düşmesin" der. Bu arada Sena'ya oyuncak bebek muamelesi yapan Mamori adında bir kız vardır. Bu kız cırlamaları işe yaramayınca menejer sandığı Sena'yı Hiruma'dan korumak için takıma dahil olur. Tam modlara girip havalandığı sırada Sena, Ojo isimli takımla karşılaşır ve Shin tarafından fena şekilde yenilir. Kaybedilen maç sonrası Sena, bu sporu sevmeye başladığını ve kesinlikle kazanmak istediğini anlar. Daha sonra takıma aslında baseball seven Monta katılır. Gangsta çetesi ile oynadıkları maç sonrasında Sena, Mamori'ye hedefleri olan Christmas Bowl u kazanınca gerçeği söylemeye karar verir. Bu arada abisini arayan bir kızla da(Suzuna) kanki olur. Japonyanın en iyisiyle oynamak isteyen Amerikalı bir takımla kapışırlar. Sena, takımın panter lakaplı adamını geçer lakin sonuçta yenilirler ve Hiruma sayesinde Amerikaya eğitim için giderler.
40 yard = 36 metre. 4.2 saniyede prof koşarak sayı alıyolar. Sena Kobayakawa: 4.1 seconds ( during the match between Oujo White Knights )
Hiruma'nın tekniklerine çok güldüm. Adam klübe adam toplamak için iki çocuk buluyor. Klübe katılın diyor. Çocuklar yok deyince defterini açıyor ve sen küçükken yatak ıslatıyomuşsun, sen sabahları idol resmi öpüyormuşsun diyor. İki kare sonra çocuklar neolurrr klübüne katılmamıza izin ver diye yalvarıyorlar, hahahahahhha. ps: Hiruma 5.1 saniyede koşuyor.
İlk beklentim çocuğun gaza gelip arkadaş ayağına spora başlaması, sonrasında daha cok azim edip güçlenmesi. Direkt gelen yetenek sevmiyorum. En büyük beklentim ise gülmek. 
ps: Mamori'yi hiç sevmedim. Sena Sena diye dolaşması -sapıkmısın ablam sen- diye düşündürttü. Bu kız ufaktan beri Sena yı korumuş ve çocuğun dövüşerek güçlenmesine izin vermemiş.... 27-50
Amerika'ya varan ekip bir kaç tek episode'luk eğlence maçı yaptıktan sonra Death March denilen bir eğitime başlarlar. Bu eğitim sonunda 2000 km yol kat edip Japonyaya geri dönerler. Eğitimi Hiruma'nın eski koçu, Doburoku sensei yönetmiştir. Bu eğitim boyunca Sena koşar, güçlü olması gereken diğerleri kamyon iterler. Japonyada ise Panter, Shin ile karşılaşıp boyunun ölçüsünü alır. Geri dönen ekibimizden Sena, bir hazırlık maçında Shin ile karşılaşır ve yine durdurulur. Ne yapsam diye düşünürken yeni rakipleri olan iki yarma gibi çocuktan Amerikada gerçek bir Eyeshiled 21 olduğunu öğrenir. Bu arada Suzuna'nın abisi de (Natsuhiko Taki) takıma dahil olmuştur. Death March i bitirmesine rağmen Yuki, Christmas Bowl takımına seçilmez ve çok üzülür. Lakin Hiruma noktayı koyar; senelerce masa başında oturmuş biri, bir kaç ay kastı diye takımda oynayacak seviyeye gelemez! Hastasıyım bu çocuktaki gerçekçiliğe. Bravo Hiruma...
Açıkcası seriyi kessemmi diye düşünürken birden iyileşti. Azim eden insanlarla dolu oldu. Yani en en sevdiklerimden. Ha Brothers ların kasması, Yuki olayı, deli gibi çalışan Shin, Ojo takımından Sakuraba'nın değişimi, kesinlikle devam kararı aldım... Bu arada bence Sena, Shin i hayatta geçemez. Çocuk sürekli ama sürekli antreman halinde. Aynı zamanda kafası çalışıyor zeki. Sena yeni yeni olaya başladı. Okay azimli ilerliyor, Ama Shin de yerinde saymıyor. Bu durumda Sena Shin sadece iki şekilde geçer. Ya Shin sakatlanır. Ya Sena nin doğuştan deli yeteneği vardır. Azimle değil genle kazanır yani. Yada adalet yerini bulur  ve seri sonuna kadar Sena, Shin i geçemez. Shin i de Hiruma yı da seviyorum. Ama maç başlayınca Ojo ları tutuyorum....

51-75
Takımın minik elemanları Sena, Monta ve Komusubi kısa boylu ve çelimiz oldukları için yeni güçlü rakipleri karşısında ezik hissedip özellikle kasmaya, çalışmaya başlarlar. Bu sırada üçkağıtçı oynayan Scorpions, gayet iri yarı adamları bulunan Poseidon ve Rodeo Drive ile kapışırlar. Ojo White Knights, Bando Spiders ları yener ve bir sonraki rakibi Wild Gunmen için çalışmalara başlar.
Bir önceki dönem kadar keyif vermedi desem. Öncelike Sena artık beni kızdırmaya başladı. Karakter gelişimi minimal düzeyde. Salak hala salak. Sena illa birileri yüzünden tetiklenen, gaza getirilen self motivation ı sıfır olan biri. Pes etmeye meyilli. Denediği yöntem fayda etmediği halde hala ısrarla aynı şeyi yapıyor. Bir de şunu deniyeyim demek yerine akabinde bunalım kesiliyor. Sıkıcı. hele hele 68. bölümde çocukluk arkadaşı Riku ile karşılaşınca gözlerini kapatması yok mu?! Bir temiz dayak atasım geldi. Yahu hiç biri akıllanmadım. Kaç bölümdür oynuyosun şu sporu. Her seferinde elimden geleni yapıcam edicem diyor, maç sırasında dağılıyo, birisi yüzünden toparlanıyor filan falan. 
Poseidon 'un sarışın devi Kengo Mizumachi yi çok sevdim. Adam hem iri, hem yakışıklı, hem tensai, hem azimli, hem pozitif, daha ne olsun. Bu arada Riku kaçma konusunda Sena nın öğretmeniymiş. Taşınması gerekince Mamori yi koruma görevini Sena ya vermiş. Diğer taraftan Musashi, babası rahatsızlanınca onun yetine işleri deviralıp okulu bırakmış. Devir alma nedeni babası altında çalışanların işiz kalmasını istememesi. İyi çocuk ama hala takıma katılmaması, Hiruma nın nasıl kastığını çabaladığını gördüğü halde kenarda kalması sinir bozucu. Tokyo büyük bir şehir olduğu için Christmas Bowl a iki takım katılacakmış. Eğer bir sonraki rakiplerini yenerlerse gidebiliyorlar. Hadi bakalım.

Type: TV
Episodes: 145
Duration: 23 min.
Cast: Hiruma, Youichi(Tamura, Atsushi); Shouji, Gunpei(Komura, Tetsuo);
myanimelist.net detail