Pazar, Ekim 02, 2016

Naruto: Shippuuden (451-475)

451-458
Dışarda Madara'nın etkisi sürerken, Susanoo içinde kalan 7. takım üyeleri güvendedir. Sasuke'nin düşünmesi ile Itachi-arc başlar. Küçüklüğü, ninja savaşlarını görüp ölüm ve yaşam üzerine düşünmeye başlaması, zekası ile babasının gözdesi olması, erkek kardeşinin doğumu, babasının ölen arkadaşını umursamaması ve Itachi'nin değişmesi, klanı katledişi, Akatsuki'ye katılması, Sasuke ile yüzleşmesi ve sonu...
Küçük Sasuke'nin abiye olan düşkünlüğüne bayıldım. Çok çok fazla tatlı... Bu arada Itachi arkadaşının ölümüne içten içe üzülsede, gülmeye devam ediyor?! Neden?! Babasını hayal kırıklığına uğratmak istemediği için mi?! Sonuç; gizli öfke.

458-459
Black Zetsu meğer Kaguya'nın çocuğu/parçası gibi birşey imiş. Zamanında, Hagoromo ve Hamura, Kaguya'yı mühürlemeden hemen önce, ondan bir parça olarak dünyada kalmış. Black Zetsu, Madara'ya hamle yapar ve ona chakra yükleyerek Kaguya'ya dönüşmesine neden olur. Kaguya, Naruto ve Sasuke yi yakalayınca, Black Zetsu Kaguya'nın hikayesini anlatır.
Pöh! Naruto ve Sasuke, Kaguya ile dövüşürken, Kakashi ve Sakura her zaman ki gibi sadece ayak bağı oluyorlar.

460-462
Gökten bir ağaç ve o ağacı korumakla görevli Kaguya düşer. Oraların liderine aşık olur ve hamile kalır. Lakin halk ve lider, kadını ve toprakları isteyen diğer klanlar yüzünden sorun yaşayınca kadını öldürmeye kalkışırlar. Kaguya ağacın meyvesini yer ve karnındaki bebişleri korumak için vahşileşir. Seneler sonra iki oğlu, Hagoromo ve Hamura, Kaguya nın insanlara olan kalpsiz davranışlarına bir son vermek isterler ve anneyi mühürleyip onu aya çevirirler. Bunda tanıştıkları bilge kurbağanın ve ondan öğrendikleri üzere, ağacın dünya ve insanların chakralarını yemesinin etkisi vardır. Hagoromo, Kaguya'yı korumak için 10 kuyrukluya dönüşen divine tree yi 9 a böler ve yaratıkları içinde saklar. Hamura ise annesini yalnız bırakmak istemeyip aya gider.

463
Gerçek dünyada Naruto ve Sasuke nin Kaguya ile olan dövüşü sürmektedir. Black Zetsu nun akıl vermesi ile Kaguya Sasuke yi başka bir boyuta gönderir. Hagoromo, ölü kage leri çevresinde toplayıp onlara hikayeyi anlatır.

464-468
Kaguya mühürlendikten sonra Hagoromo dünyayı gezip insanara yardımcı olur. Çevresinde toplanan kişiler ile birlike köyüne dönüp iki erkek çocuk yapar. Indra kardeşini hep korur ama gücü nedeniyle gittikçe yalnızlaşır. Baba bunları iki farklı köye yardıma gönderir. Sonuç olarak varisi Ashura olur Indra buna sinirlenir. İşte iki kardeşin dövüşü günümüze kadar böyle gelmiştir.
Asura güçsüz olduğu için yardım alıyor. İlginç bir durum var burada. Düşünülmeli. Ashura abisi güçlü olsaydı, yine de yardım almayı seçermiydi?! Burada hemen devreye Hagoromo yu alıyorum. Adam köprüyü tek hamle ile yapabilecekken, gücünü sakladı ve oradaki hırsızdan yardım aldı. Sonuç: hırsız emek verdiği için köprüyü yıkamadı. Bu bölümler harika... Keşke bu bölümler üzerine konuşabileceğim akıl ve erdem sahibi birisi olsa yanımda.

469
Filler. Takım 7 Kakashi'nin yüzünü görmek için kasar. Onlar göremez ama izleyici görür.
Kakashi'yi sevmiyordum, hala sevmiyorum...

470-475
Obito sayesinde Sasuke gerçek boyuta döner. Akabinde Obito kendisini feda ederek Rin ile buluşur (472 ağladım). Arada Kakashi'ye de destek olmak için gözlerini verir. Bu sayede Kakashi, Kaguya yakalanırken işe yarar. Sasuke ve Naruto, Kaguya yı mühürler. Naruto unutmaz, Black Zetsu yu da anasının yanına gönderir. Sonrasında kage ler hakkın rahmetine kavuşurlar. Naruto, babası ile vedalaşır(474 ağladım). Sasuke devrim için hokage olmak istediğini söyleyip Naruto yu dövüşe davet eder. Sakura bir kere daha ilanı aşk edip yumruğu yer. Dövüş için Naruto ve Sasuke bildiğimiz yere giderler.