Pazar, Kasım 13, 2016

Gods of Egypt (2016)

Ölümünden sonra tahtını oğluna bırakmak isteyen babanın karşısına kardeşi Set çıkar. Set, oğlanı yener gözlerini alır ve Mısıra hükmetmeye başlar. Zulmünden bıkan halka yardım etmek için hırsız Bek, gidip gözlerden birini çalar ve kör kör dolaşan oğlan Horus'a verir. Bundan sonra kanki olan ikili hem Set i yenmeye hemde Bek in biricik aşkını ölümden kurtarmaya çalışırlar. Bu çalışmaları sırasında kendilerine aşk tanrıçası Horus un aşkı Set in metresi Hathor da yardım eder.

Poh! o kadar sıkıldım ki benzer filmleri izlemekten. Ayrıca Gerard Butler artık çok yaşlandı yahu. 300 filmindeki Sparta komutanı gibi gürlemesi hayranlık değil, "ay adama bir bardak su verinn" şeklinde acıma hissi uyandırıyor artık. Özetle kötü konu,işleniş ve oyunculuk. Zaman kaybıydı. Evet, tanrıların görkemli yaratıklara dönüşerek dövüştükleri görsel efekt dolu sahnelerden de etkilenmedim.

Director: Alex Proyas
Cast: Brenton Thwaites(Bek); Courtney Eaton(Zaya); Nikolaj Coster-Waldau(Horus); Emma Booth(Nephthys); Gerard Butler(Set); Elodie Yung(Hathor);
Country: USA, Australia
Runtime: 126 min.
imdb detail