Cumartesi, Kasım 05, 2016

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu (Spring 2016)

Ansızın kendisini başka bir boyutta bulan Subaru, duruma -çok hızlı- adapte olur. Daha ilk bölümde 3 adet serseriden Emilia sayesinde kurtulur ve kıza aşık olur. Kıza aradığı pendant konusunda yardım ederken birden çevresindeki herkes öldürülür. Sonrasında Subaru, zamanda sıçrayarak tekrar başa döner, başka seçeneklerle herkesi kurtarmaya kasar.

AYYYY! Spring 2016 nın en çok puan almış serisi bu muymuş yani! BÖÖÖÖÖÖÖ! İĞRENÇ! Hiç sevmedim. Devamı Ova sı filan olursa hayatta bakmam.
_ Seri brütal başladı. Kanlı ve Subaru'nın ölmeyip zamanda geri gitmesi ile gayet ilginç. Puan da 8.69 olunca izlemeye karar verdim.
_ Öhüüü, dilekolay 25 bölüm.
_ Subaru zamanla manyadı. Ağlak, muğlak, carcar bağıran, kendisinden nefret eden, ağlayan, zavallı, egosu tavan, dengesiz, herşeyi kontrol etmek isteyen, beceremeyince zırlamaya başlayan, kendimden nefret ediyorum diye ağlayarak şefkat dilenen pislik birine dönüştü. Hele bir bölüm var Subaru paşa bağırarak cırlıyor, Rem isimli hizmetçi kız onu yücelten pohpohlayan şeyler söylüyor. Bölüm bundan ibaretti yani. Ayy berbat.
_ Bu arada seri, o paralel boyutta bitti. Subaru oraya nasıl gitti, niye gitti, nasıl şak diye olayı benimsedi hiççç bir bilgimiz yok.
_ İlk bölümde kız kendisini cadının adı Stella olarak tanıttı, sonra adı birden Emilia ya dönüştü neden?!
_ Puck madem o kadar güçlü neden Emilia'yı cadı avcılarından koruyamıyor?' Saçmalık saçmalık üstüne...

Özetle hiç sevmedim. Ne konuyu, ne işlenişi, ne karakterleri.

Tag: Re:ZERO -Starting Life in Another World-, Re: Life in a different world from zero, ReZero
Type: TV
Episodes: 25
Duration: 25 min.
Cast: Natsuki, Subaru(Kobayashi, Yuusuke);
myanimelist.net detail