Pazar, Aralık 18, 2016

Arslan Senki (TV): Fuujin Ranbu (Summer 2016)

Kral, kendi gücüyle kurtulup ülkesine döner ve oğlunu sürgün eder. Tabi sevenleri Arslanı yalnız bırakmaz. Gittikleri yerde korsanlarla ve onlarda işbirliği yapan Narsus'un arkadaşı ile kapışıp galip gelirler. Diğer taraftan Hilmes, Pars lar için önem taşıyan bir kılıcı -yeri gelince Bodin ve adamları ile çarpışarak- ele geçirir. Aynı zamanda geçmişte tanıştığı kör bir kızın hayatını kurtarır. Ecbatana dan gelen Arslan'ın asker arkadaşı ise yardıma muhtaçtır. Bu durumda bir taraftan Arslan, diğer taraftan babası, Ecbatana kapılarına dayanırlar.

_ Gruptan ayrılan Gieve, Hilmes i takip ediyormuş meğer. Kılıç gelişmesinden sonra ekibe geri dönüyör.
_ Arslanın suratını hala çok mal buluyorum.
_ Aman da aman Hilmes kör kızımız Irina ya aşık sanırım. Ecbatana da, kralın kardeşi, abisini kör kıza bıçaklatıyor. Ama şişman kral maalesef ölmüyor. Ortamın bu karışık halini gören asker, güvendiği tek kişiye, Arslana gidiyor.
_ Ortama Grahze adında yaman bir balıkçı ve Alfreed'in abisi Merlane de katıldı. Bu ikisinin babasını 1.sezonda Hilmes öldürmüş.
_ Dövüş stilini ve tarzını sevdiğim Kishward, 1.bölümde ölen yaşlı adamdan kalma bir mektup buluyor. Ama o sırada içeri kraliçe girip mektubu alıyor. Kral da mektubu "içini bilmeye bile gerek yok" diyerek yakıyor. Hayırdır, kraliçe ile kral iş birliği içindemi?!

Hiç hiç hiç sevmedim. Hatta devamı ovası filan olursa bakmıcam. Seride ilgimi çeken tek kişi Hilmes. Onun olduğu kareler güssel , onun olmadığı bölümler acayip sıkıcı. Arslanın o ablak suratına ise hiç katlanamıyorum. Az diye 8 bölüm izledim. Ama işlenişin ve karakter gelişiminin başarılı olmadığı seriyi daha fazla bakamıcams. ps: Gieve de iyi ama bu 8 bölümde çok arka planda idi.

Tag: The Heroic Legend of Arslan: Dust Storm Dance
Type: TV
Episodes: 8
Duration: 24 min.
Cast: Daryun(Hosoya, Yoshimasa); Arslan(Kobayashi, Yuusuke); Narsus(Namikawa, Daisuke); Gieve(KENN); Silver Mask(Kaji, Yuki);
myanimelist.net detail