Pazar, Aralık 18, 2016

Ushio to Tora (TV) 2nd Season (Spring 2016)

Tora ve birkaç kişi hariç kimse Ushio'yu hatırlamıyor olur. Mızraka güvenmeyi bırakan Youkai ler "Hakumen no Mono" korkusuyla yeni bir mızrak yapmak için Mayuko ve Asako yu kaçırırlar. Asako kendisini feda edip ateşe atlayacakken kim olduğunu hatırlamadığı Ushio önüne geçer ve ikiside yanıklarla olayı atlatırlar. "Hakumen no Mono", milleti manupile eder ve kendisini öldürme yolunun Okinawa daki pile ı yıkmak olduğu söyler. Aslında bu girişi tam tersine kendisini serbest bırakacaktır. Bunu öğrenen Ushio koşarak gider ve annesi ile karşılaşır. Akabinde sevdiklerini kaybetme korkusu ile hırçınlaşıp nefretle "Hakumen no Mono" ya saldırır. Zaten nefret, kıskançlık, korku gibi hislerle beslenen "Hakumen no Mono" etkilenmez tabii ve mızrak kırılır. Yenilen ve bilincini yitiren Ushio, zamanda geri giderek "Hakumen no Mono" nin doğuşuna Tora nın çektiklerine tanık olur. Bu arada mızrak parçalarıda boş durmaz milletin beynini sarmış "Hakumen no Mono" yaratıklarını yok eder. Böylece Ushio yine hatırlanıyor olur. "Hakumen no Mono" tarafını seçen ve Tora ile dövüşen "Akiba, Nagare", Guren ile dövüşen Hyou sizlere ömür olurlar. Ağır yaralanan Tora ise iyileşir iyileşmez kendisini toparlayan Ushio un yanın yer alır  ve insanlarla youkai ları birleştiren "Hakumen no Mono" savaşında fedakarlığı elden bırakmaz.

_ Ushio' yu seslendiren "Hatanaka, Tasuku" yi sevmedim. Battery deki Gou'yu da bu adam seslendiriyomuş. Iyyk!
_ Zamanında katil bir adam mızrağı bulmuş ve ruhu ele geçirilince Tora gibi yaratığa dönüşmüş. İşte Guren in hikayesi. Hyou'nun ailesine saldıran bu pislik işte.
_ İlk bir kaç bölüm acayip sıkıldım. Hatta kesmeye karar verdim. Ama iyiki kesmemişim akabinde acayip düzeldi harikalaştı.
_ "Akiba, Nagare" nin "Hakumen no Mono" tarafına geçmesini acayip saçma buldum.
_ 32. bölümde Ushio annesi ile karşılaşıyor. Ağlamaktan gözlerim şişdi. Bu bölüm kesin arşiv.
_ "Hakumen no Mono" dünyaya gelince bebegin omzuna yerleşmiş. Düştüğü yerde bebek hariç herkes öldüğünden bebek lanetli damgası ile büyümüş. Kötü tavır gördüğünden nefreti büyüyen çocuğun omzunda "Hakumen no Mono" de büyümüş. Ve bir gün dışarı çıkmış. İşte Tora nın hikayesi. _ 36. Hyou ve Guren dövüşü. Gene ağladım. 
_ Ha bir de unutmadan youkai ler japonya batmasın diye taşa dönüşüp kendilerini feda ediyorlar. 

İlk bölümler sıkıcıydı. Çizimleri de sevmedim. Ama başarılı dram ve işleniş nedeniyle yine yaptı yapacağını. Sonuç olarak bayıldım. Devamı olursa kesin izlerim.

Tag: Ushio and Tora
Type: TV
Episodes: 13
Duration: 24 min.
Cast: Tora(Koyama, Rikiya); Aotsuki, Ushio(Hatanaka, Tasuku); Hakumen no Mono(Hayashibara, Megumi);
myanimelist.net detail