Pazar, Ocak 08, 2017

Bungou Stray Dogs 2nd Season (Fall 2016)

İlk dört bölüm; "Oda, Sakunosuke", "Dazai, Osamu" ve "Sakaguchi, Ango" Port Mafia üyesi üç yakın arkadaştır. Bir gün Ango kaçırılır ve patron onu bulması için Oda'yı görevlendirir. Sonuç olarak Ango'nun casus olduğu ortaya çıkar. Ango'nun iş yaptığı diğer örgüt Oda'nın sorumluluğunu üstlendiği küçük çocuklara zarar verir ve bu durumda Oda kimseyi öldürmeme sözünden cayıp adamın peşine düşer. Bu aşamada Dazai, kendi patronunun çıkarları için Oda'yı sattığını öğrenip Port Mafia dan ayrılır. Lakin Oda'yı kurtarmak için geç kalmıştır. Arkadaşının öğütünü dinler. İçindeki boşluk hiç birşekilde hiç bir zaman dolmayacaktır. Bu durumda en iyisi iyi biri olması, insanlara yardımcı olmayı seçmesidir.

Yokohama'ya arıza modda güçlü özellikleri olan yeni bir grup gelir. Bu durumda Dazai ekibi ile Port Mafia güç birliği yaparlar. Sevgili Akutagawa ile Nakajima nin çabaları sonucu şehir kurtulur. Sonuç olarak "Izumi, Kyouka" sınavı geçerek gerçek bir ekip üyesi olur.

_ Port Mafia patronu zamanında patronunun boğazını keserek başa geçmiş. Tek görgü tanığı da Dazai.
_ Bir ara düşman yerine kendi aralarında dövüşmeye başlayan Akutagawa ve Nakajima benin endişelendirdi. Manyak mısınız olum siz dedirtti.
_ 23 de Dazai san ın sesini duymak için telefononun arkasından atlayan Akutagawa beni kendine hayran bıraktı. Telefonu kapatan Dazai ise sinir etti. Neden kendisini bu kadar seven birine bu kadar kaba davranıyor ki?! 
_ Kyouka'nın tanımadığı insanlar için değil, Nakajima için canından vazgeçtiğini düşünüyorum. Nakajima için ölüme razı oldu ve yan ürün olarak Yokohama kurtuldu. Benim için Kyouka sınıfta kalmıştır. 
_ Bu arada Oda san ı kurtarmak için acele etmesi gereken Dazai nin, çay ile kek eksik modda rahat rahat patronu ile konuştuğu sahne beni sinir etti.

İkinci sezonu sevmedim. İlki gibi komik değildi. Garip guruptu. İlkinde dostluk vardı, acayip ii espriler vardı. Bunda ise dram ağırlıklıydı. İlkinde Dazai ye aşık olmuştum şimdi kalbim Akutagawa için çarpıyor. Devamı olursa tabiki bakıcam. Ama komik öğlerin daha fazla olmasını gönülden diliyorum. Aksi halde sıkıcı deyip kesicem.

Tag: Bungo Stray Dogs 2
Type: TV
Episodes: 12
Duration: 23 min.
Cast: Dazai, Osamu(Miyano, Mamoru); Nakajima, Atsushi(Uemura, Yuto); Akutagawa, Ryuunosuke(Ono, Kensho);
myanimelist.net detail