Salı, Ocak 17, 2017

Drifters (Fall 2016)

Savaş sırasında cesareti ile düşman karşısına dikilen arıza adamımız Toyohisa, birden kendisini beyaz bir mekanda bulur. Karşısındaki Murasaki isimli adam onu şak diye başka bir evrene gönderir. Burada elfeler tarafından bulunan ve diğer Drifters ların yanına götürülen adam, "Oda, Nobunaga" ve "Nasu, Yoichi Suketaka" ile tanışır. Burası öğle bir dünyadır ki, etrafta elf'ler dwarf'lar vardır. End ler isimli bir grup ise The Black King liderliğinde canavarlar hariç herkesi öldürmek istemektedir. Buna Drifters da dahildir. Savaş başlar.

_ Toyohisa sadece öldürmekten değil kesmekten keyif alıyor. Adamın boğazını kesiyor, sonra ölmüş adamın boğazını ters yöne bir kere daha biçiyor manyak!!!
_ Naruto inkikam almıyor, nefrette kör nokta oluyordu. Toyohisa tam tersi; elflere intikam almalarını söylüyor ve elfler kötü ama o an için güçsüz bir askeri linç ediyorlar.
_ Ay herşey ateş içinde. Ne biçim anime, ne biçim bir savaş bu. Elfler köylerini geri almak için ateşe veriyolar. Eee geriye neyi aldın, külleri mi? Oda Nobunaga nın aklını kullanması bu mu yani?!
_ Yakalanan gözlüklü kız, başka bir drifters tarafından yönetilen ve gelen drifters ları korumayı hedefleyen bir organizasyonun üyesi.
_ Aristokrat olan makyajlı adam da neyin nesiydi?! 12 bölümlük seri içine filler koymuşlar (Ep:6). Olmamış.
_ Uçaklı adama bayıldım. Adam savaşın ortasında o evrene geliyor. Ends lerin yaktığı köyü görünce drifters ların yanında yer alıyor. Poh! Sanki drifters ların dövüşme stili çok daha az -yakıcı-?!
_ Ends ler kendilerine katılmayan Bronze isimli dinazoru eritip silah yapmaya başlıyorlar. 
_ Hijikata ile Toyohisa dövüşü. Hmmm eğlenceliydi. Kıvrak zekası ile Hijikata nın hamlelerinden kaçan ve Hijikata ile resmen dalga geçen Toyohisa ya bayıldıms. Bu ara da Hijikata her zaman ki gibi acayip karizma çizilmiş.

Original creator "Hirano, Kouta", Hellsing in de creator u. Çizimler benzerlik gösteriyor zaten. İşleniş iyi, çizimler iyi, karakterler manyak ve ilgi çekici. Lakin savaş, heryeri barbarca yakıp yıkmak, intikam almanın yüceliği gibi şeyler benim değerlerim ile örtüşmüyor. Savaşmak sadece yok etmek değil bence. Bu ara izlediğim "Days" animesinde dendiği gibi, koşarken kafayı da çalıştırmalısın. Devamı olursa bakıcam. Ama ikinci bölüm de birinci gibi standart ise 12 bölüm içinde filler lar var ise kesicem.

Type: TV
Episodes: 12
Duration: 23 min.
Cast: Oda, Nobunaga(Uchida, Naoya); Shimazu, Toyohisa(Nakamura, Yuuichi); Hijikata, Toshizou(Yasumoto, Hiroki);
myanimelist.net detail