Pazar, Şubat 26, 2017

JoJo no Kimyou na Bouken: Diamond wa Kudakenai (Spring 2016)

Joutarou, büyükbabası Joseph Joestar'ın illegal çocuğu Jousuke ile tanışmak için Morioh isimli şehre gelir. Amacı onunla birlikte milleti Stand User a çeviren okla yayı bulmaktır. Bulur da. Ama o vakte kadar bir çok kişi Stand User olmuştur bile. Joutarou, Jousuke, Kouichi, Okuyasu ve ekibe sonra katılan mangaka Rohan, şehirdeki kötü kalpli Stand user ları yakalarlar. Ek olarak 15 yıldır kadınları öldüren, deli güçlü Stand User Yoshikage 'nin peşine düşerler.


_ Kendisine zorbalık edenlere ses etmeyen Jousuke'nin, saçlarına laf gelince acımasızlaşmasına koptum. Sinirden gözü döndüğü için Rohan'nın stand ına maruz kalmaması cidden iyiydi. hahahahahah.
_ Çünkü 4 yaşındayken ateşli hastalık geçirmiş. Annesinin kullandığı araba kara saplanmışken aynı saç modeline sahip biri gelip arabayı, dolayısıyla Jousuke' nin hayatını kurtarmış. Saçına laf edeni kahramanına laf etmiş kabul edip saldırması işte bu yüzden.
_ Kouichi ve Yukako çıkmaya başlıyorlar evet! (ep:20)
_ Jousuke, babası Joseph Joestar ile tanışıyor. Seride yaşlı Joseph 'ı görüyorsuz ama gayet pasif rolde.
_ Rohan 14. bölümde brutal birşekilde görünüyor. Kouichi'nın yüzünden sayfaları koparmasına hayran kaldım.
_ Rohan lı sahneler en sevdiklerimdi bu arada. Cidden adamı ii çizmişler. Kıyafetleri çok sexy!
_ Kouichi en sevmediğim karakter oldu diyebilirim. O cırtlak ses tonu acayip iğrenç. Hele 23. bölümde kendi kafasına hareket edip Joutarou nun yaralanmasına neden olmuyor mu?! Tam dayaklık.

Çizimler berbat. Jojo ın ilk sezonundaki harikakuladeliği hala yakalayamıyorum. Beklentim brütallikti. Karşıladı mı? Normal seviyede! İzlerken bazen sıkılsam da genel olarak eğlenceliydi. Sevdim. Sonuçta seri içinde pat diye beliren sürprizler, beni hala şaşırtıyor. Özetle devamı olursa bakıyor olucams.

Tag: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable, JoJo no Kimyou na Bouken Part 4: Diamond wa Kudakenai, Diamond is not Crash
Type: TV
Episodes: 39
Duration: 23 min.
Cast: Higashikata, Jousuke(Ono, Yuuki); Kuujou, Joutarou(Ono, Daisuke); Kishibe, Rohan(Sakurai, Takahiro); Kira, Yoshikage(Morikawa, Toshiyuki);
myanimelist.net detail