Pazar, Şubat 05, 2017

One More Happy Ending (2016)

Gülmeye ihtiyacım olan bir dönemde 2016 ın en komik serisi olarak bulduğum serinin konusu şöyle: İki yıldır çıktığı adamdan evlenme teklifi beklerken ayrılık kararı duyan kadın çok üzülür ve işte tam bu sırada kapı komşusu ile yolları kesişir. Bu ikisi şarhoş olduukları bir zamanda evlenirler lakin ayılınca kız komşunun doktor arkadaşına aşık olur. Adam da boş olmadığından çıkmaya başlarlar. Lakin komşu adam aslında taaa eskiden beri (evet elementry school da birliktelermiş) kızı sevmektedir ve arkadaşına kaptırmak istememektedir. Bu olay kendi etrafında örülürken kızın en yakın arkadaşlarından biri hasta olur, öbürü koca bulucam diye çabalara girişir, beriki evlendiği adamın çapkın olduğunu öğrenir. gibi gibii.

_ İlk bölüm cidden komikti. Kızın, ayrılmak isteyen adamın verdiği kolyeyi denize atması sonra ay pahalıydı diye onu aramaya koyulması, komşunun boğuluyo sandığı kıza yardım etmek istemesi, ama bu sırada kendisinin boğulma tehlikesi atlatması filan iyiydi.
_ Kızın tatlı doktora aşık olduğu ikinci bölümde tatlıydı.
_ Doktor Hae-joon, muhabir Soo-hyuk ile kız hakkında konuşuyor ve bizim salak ne diyor dersiniz. "Evet kızla çıkabilirsin, ben birşey hissetmiyorum, sadece komşuyuz." Pislik adam.
_ Soo-hyuk manyaklaşıyor. Hae-joon ile Mi-mo yemek yerken aralarına giriyo filan. Terbiyesiz.
_ 5. bölüm iyiydi. Sevgilisine sürpriz yapıcam derken ıslanan Mi-mo eve dönerken Soo-hyuk un ceketini kullanır. Bunu gören doktor kıskanır. Eve gelince o poşetin içinde ne var diye sorar ve kız lafı yapıştırır. "Şuan karşında felaket birşekilde oturuyorum(ıslanmış ve üşümüş yani) ve sen poşeti mi merak ediyorsun?!"  Vurdu ve gol olduuu!!:-)
_ İğrenç bölüm: komşu kızın ayaklarını yıkayıp bir nevi aşkı ilan ediyor. Pardon da bu kız doktorla çıkarken nasıl başka bir adama ayakını yıkatıyor. Adam kaşar, kız kaşar, olan doktorcuğuma oluyo yani.
_ Kız, doktora öküz modda bağırmalara filan başladı. Komedi olması gereken dizi şuan salya sümük ağlayanlarla dolu bir dram. Bu koreliler gerizekalı kesin. Ah ah bir kere daha neden kore dizisi izlememeliyim hatırladım.
_ Kız doktorun evlenme teklifini kabul etmedi, komşu acı çekiyorum diyerek oğlunu aldı ve amerika ya gitti.
_ Kızın depresifliğine dayanamayan doktor, koşuyu arayıp amerikadan geri çağırdı. Oley, artık sevgililer birlikte. No more Dram, I hope.
_ Ay kusucam yemin ederim. Adam kıza sadece filmlerde olur cinsten tek taraflı özen gösteriyor. Her yer çiçek her yer mum, kız ise içip içip sarhoş olup adama bir dükkan dolusu çanta aldırıyor filan. Şimdi seri komedi başlayıp komedi gitse, bu tarafına aldırış etmez güler geçersiniz. Ama dizi ne olduğunu bilmeyip bir dram bir komedi olursa evet böyle nefret ede ede izlersiniz.
_ Korede eski eşinin karınının ailesi, ailen oluyo galiba ki, kız eski eşinin komşusun kız kardeşi ile evlenecek olmasına çok üzülüyor. Ay ağlamalar zırlamalar kapı önünde yatmalar, inekli pijamalar giymeler. Biri şu kadına 34 yaşında olduğunu hatırlatabilir mi lütfen.
_ Kız çocuğun evlenme teklifini kabul etmeyip, bir kere daha boşanmayı kaldıramam önce birlikte yaşayıp test edelim diyor. Kız yatakta yemek yiyormuş mesela ıyykk! Sonra etrafa döküyor adam kızınca da çarşafın benden kıymetli mi diye trip yapıyor. Salak kız tripten tribe girip çıkarken adam kaza geçiriyor. Neyse ki önemli değil ama şımarık şımarık takılan kıza iyi ders oluyor. Hayıırrr, olmuyor. Bu tür insanlar ders mers anlamaz. Ben merkezci ve umursamaz tavırlarına devam ederler. Pis narsist!
_ Sevdiğim çifte gelince: Da-jung hasta olunca kocası onu rahastız etmeden ilgilenir. Sonrada evililiklerini kurtarmak için çabalarlar ve işe yarar. Ay bu çift çok tatlıydı. Adam çok sabırlıydı. O uyuz kadına sabır göstererek kalbini kazandı. Tebrik ederim ama bence bu tür bir sabır sadece dizide olur. Kadının hastalığını öğrenince adamın yanına gitmesine ve adamın, "yıllar boyu yalnız bıraktın beni şimdi bu şekilde davranamassın" şeklinde terslemesi iyiydi. Adam da haklı sonuçta. Ama kadının göğsünü kaybetmeden önce adamı istemesi gayet dişisel gayet güdüseldi derims. Ah, evliliklerini düzeltmek için gittikleri derslerden birinde gün içi üç kere I love you demeleri gerekiyor. Kız adamın odasına girip I love you I love you I love you deyip gidiyor. ahahahah çabalıyor en azından.
_ Evlenmek isteyen kıza çirkin çirkin deniyo ama bence çok tatlıy. O pembe yanaklar o tatlı gözlükler. O da genç birini buldu ve çocuk hayatını toplamak için kızdan 1 sene süre istedi. Umarım mutlu olurlar.
_ Son kızımızın kocası düzeldi. Hatta çok düzeldi. O da mutlu olup eğitimine devam edeceğini söyledi.

Sonuç olarak berbattı. Ben bu seriye gülmeye ihtiyacım var diye başladım. Ama seri 34 yaşına gelmiş şımarık salak bir kadının vızıldamalarına, onu seven adamın köle vari çabalama ve acı çekmelerine dönüştü. Ay seriyi izlerken sinirden başıma ağrılar girdi. Kore dizisi izlemeyi zaten bırakmıştım saçma salak halleri yüzünden. Artık komedi densede bakmam. Çünkü koreliler neye gülüyor bilmiyorum ama ben bu zırvalıklara gülmüyorum. Özetle sevmedim. Iyykk

Tag: Han-beon deo hae-pi-en-ding
Director: Sung-Chan Kwon
Cast: Na-ra Jang(Han Mi-mo); Da-in Yoo(Baek Da-jung); In-Na Yoo(Go Dong-mi); In-Young Seo(Hong Ae-ran); Kyung Ho Jung(Song Soo-hyuk); Se-in Kwon(Goo Hae-joon);
Country: South Korea
Runtime: 16 bölüm her biri 60 dk kadar.
imdb detail