Pazar, Mart 05, 2017

Dragon Ball Z (Spring 1989)

1-25
Dört yaşındaki oğlu Gohan ile Kame house u ziyaret eden Goku, birden ortaya çıkıp abisi olduğunu söyleyen Raditz isimli bir Saiyan ile kapışıp yenilir. Raditz, Gohan'ı kaçırır ve Goku ya yarın 100 cesetle gel der.. Arada Raditz'ın gücü ile tanışan ve ne kadar tehlikeli olduğunu anlayan Piccolo, ortama gelip Goku ya yardım teklif eder. Bu ikisi zar zor da olsa Saiyan'ı yenerler. Lakin Goku ölür. Başka diyarlarda aradaki cihaz nedeni ile kavgayı dinleyen iki adet güçlü Saiyan, Piccolo Dragon Ball olayından bahsederken etkilenir. Dragon Ball lar sayesinde ölümsüz olma hayallerin kurarak dünyaya doğru yol alırlar. Tam bir sene sonra dünyaya varacak Saiyan lar ile dövüşmek için Kuririn, Yamcha, Tenshinhan, Chiaotzu ve Yajirobe, Kami yanında eğitime başlarlar. Piccolo ise Gohan ı eğitmektedir. Saiyan lar dünyaya varır. Yajirobe ortalarda gözükmezken casurca dövüşen Yamcha, Tenshinhan, ve Chiaotzu ölürler. Bu sırada Kame Haouse dragonball ları toplamış ve Goku yu dünyaya çağırmıştır bile. Eğitimini tamamlayan ve var hızıyla dövüşe yetişmeye çalışan Goku yu duyunca manyak Vegeta dövüşe 3 saat ara vererek beklemeye başlar.

_ 1. bölümde şapkasını çalan kaplanı arıza modda ağlayarak takip eden Gohan beni çok güldürdü. 2. bölümde de yengeç ile Jan Ken Pon oynuyor tatlım. Yani eğleneceğimin sinyalleri daha ilk bölümlerden verilmiş oldu.
_ Bir gezegende bir ırk ve saiyanlar varmış. saiyanlar barbarmış. zorbalık ede ede gezegeni ele geçirmişler. sonra diğer gezegenlere gidip oraları ele geçirip başkalarına satmaya veya işe yaramayan bir gezegen ise yok etmeye başlamışlar. dünya güçlü bir saiyan gerektirmediği için oraya bebek Kakarotto'u göndermişler. Lakin dünyada Goku adını alan Kakarotto, küçükken kafasını vurup herşeyi unutmuş ve aksi bir bebekten dünya tatlısı bir bebeğe dönüşmüş.
_ Raditz 'ın saçları bana Naruto-Madara hatırlattı.
_ Bu arada Saiyan lar Gohan ın gücünü görünce insan ile Saiyan çocuğu güçlü oluyor, o zaman bize gerek kalmaz insanları öldürelim şeklinde karar alıyorlar, akıllıca:-)
_ 8. bölümde Gohan ay yüzünden maymuna dönünce Piccolo, "Kieroooo" diyerek ayı yok ediyor. hahahaahahahha , koptum resmen :-)
_ 6 ay çölde tek başına yaşayan Gohan başlarda zorlansa da zamanla doğa kanunlarını öğrenir ve hayatta kalmayı başarır. Mesela sevgili otçul dinazorunu etçil dinazor yer. Bu durumda etçil dinazorun etçil Gohan tarafından yenmeyi kabul etmesi gerekir di mi ama. 
_ 11. bölümde saiyanlar bir gezegene uğrayıp kötü kraldan muzdarip halka yardım ediyor gibi görünüyorlar. Lakin sonra uzaya çıkıp gezegeni tek bir parmak hamleri ile yok ediyorlar. Neymiş, gereksiz bir gezegenmiş. Vegeta brütal cidden.
_ Şimdi bu dövüşleri izleyip te WOWWOWOWOW ONE PUNCH MANNNN demem herhalde, yeni ergenler gibi.
_ Piccolo kendinden bir tane daha çıkartıp onuna dövüş pratiği yapıyor. hahhahah dünya üzerinde pratik yaapabileceği seviyede başka biri yok çünkü.

Özetle ilk 25 bölümü çok keyif alarak sıkılmadan izledim. Herşeyin simple olması, olayların hızlı hızlı ilerlemesi iyiydi. Cidden Dragon Ball Z, sene 2017 de bile ii bir seriymiş. Devam...

Tag: DBZ
Type: TV
Episodes: 291
Duration: 24 min.
Cast: Son, Gokuu(Nozawa, Masako); Son, Gohan(Nozawa, Masako); Piccolo(Furukawa, Toshio); Vegeta(Horikawa, Ryo); Tenshinhan(Yamadera, Kouichi); Yamcha(Furuya, Toru);
myanimelist.net detail