Pazar, Mart 05, 2017

Natsume Yuujinchou Go (Fall 2016)

Küçüklüğünden beri gördüğü youkai iler ile bazen korkunç, bazen eğlenceli vakit geçiren Natsume nin hikayesi devam ediyor. Bu sürede Matoba klanı ve Natori ile görüşmeye, sevdiği ve değer verdiği insanları korumaya devam eder.

_ Reiko hiç evlenmemiş. Evlenmeden bir çocuğu olmuş. Takashi, onun evladı. Şimdiye kadar hep baba tarafı akrabalarında kalmış. Anne tarafını merak etmiyor değil ama ne zaman sorsa baba tarafı onların -tuhaf insanlar- olduğunu söylüyor.
_ Natori ailesi exorcist konusunda ünlüymüş. Lakin babası emekliye ayrılınca gelip intikam alacak youkai lerden çok korkar olmuş. Çocuk bir süre ara vermiş. Ama aile mesleğini devir alınca çevrede ona karşı garez besleyen exorcist ler meydana gelmiş. Ondan arasıra adamı telefonla arayıp curse lemeye çalışıyolarmış.
_ 10. bölümde Shigeru ve Touko nun Natsume gelmeden önceki hayattalarına değinilmiş. Gözlerim dolu dolu izledim. Kalbimin çevresindeki bütün kırılmışlıklar korkular nefretler eridi gitti. Harika bir bölümdü. Kesinlikle arşivliyorum.

Çok keyif alarak izledim. Arka fon müzikleri, serinin sakin ve dingin yapısı, karakterlerin erdemli ve iyi kalpli olmaları, tatlı konu ve işleniş. Çizimler de gittikçe güsselleşiyor. Bayılıyorum. İlaç gibi seri. Özetle çok sevdim. Devamı olursa ki olsun lütfen izleyeceğim.

Tag: Natsume's Book of Friends Season 5, Natsume Yuujinchou Season 5, Natsume's Book of Friends Five
Type: TV
Episodes: 11
Duration: 23 min.
Cast: Madara(Inoue, Kazuhiko); Natsume, Takashi(Kamiya, Hiroshi); Fujiwara, Touko(Itou, Miki); Fujiwara, Shigeru(Itou, Eiji); Matoba, Seiji(Suwabe, Junichi); Natori, Shuuichi(Ishida, Akira);
myanimelist.net detail