Pazar, Mart 05, 2017

Natsume Yuujinchou Shi (Winter 2012)

Sevgili "Natsume, Takashi", büyükannesi "Natsume, Reiko"-in youkai isimleri yazdığı defteri taşımaya ve rica eden youkai lere isimlerini geri vermeye devam eder. Bu aşamada bazen yöntemlerini hiç beğenmediği "Matoba, Seiji" ve klanı ile karşılaşmak zorunda kalır. Bu klan, zayıf youkai leri yem olarak kullanıp güçlü youkai leri yakalamaktadır. Natsume, yardım ede ede aslında bir çok youkai dostu edinir.

_ minik youkai ler çok tatlılar yahu. 3. bölümde yardım için minik berry ler toplayıp getiren beyaz tüy yumağına aşık oldum mesela.
_ 4. bölümde de çok tatlı bir aşk hikayesi var. Natsume çok tatlı işlenen sakin dingin bir anime.
_ 5. bölümde middle school da Natsume yi arkadaş olarak gören bir kız olduğunu öğreniyoruz, "Ogata, Yuriko". Kızın toplumdan korkmaması ve Natsume yanında yer alması hoşuma gitti.
_ 9 da Houdzuki-sama olan Natsume beni çok güldürdü. Natori, youkai geçişini izler o sırada youkai kılığına girip pembişler giymiş Natsume ile göz göze gelir ahahhahah :-)
_ 11,12,13 duygusal bölümlerdi. Natsume bebekken kaybettiği annesini hatırlamıyor. Babasını ise hayal mayal hatırlıyor. Elinde olan tek aile fotoğrafına üzülmemek için pek bakmıyor. Küçükken hep akrabalar arasında sürüklenmiş. Onlardan birinin evinde küçük bir kız olan "Aoi, Miyoko", bunu istememiş hatta nefret edip arada yumruklamış (uyuz kız). Aile evinin satılacağını duyunca hislenen Natsume evi son bir kez görmek ister. Bu güssel yolculuğunda ona sensei eşilik eder. 
_ Aile resmini kaybeden Natsume, millete yük olmamak için yalan söylemeye o kadar alışmış ki , yine yalan söyler. Ama bu kez onu Tanuma durdurur. Gerekmedikçe yalan söyleme der ve aile resmini bulmasına yardım eder.

Her zamanki gibi harika bir Natsume serisiydi. İçim duruldu ve dinginleşti. Natsume çizimleri gittikçe güsselleşiyor mu ne. Çocuğu çok tatlı çiziyorlar. Yada ben seriyi gün geçtikçe sevdiğimden gözüme öyle geliyor. Özetle ısrarla ve keyifle devam.

Tag: Natsume's Book of Friends Season 4, Natsume Yuujinchou Four, Natsume Yuujinchou 4, Natsume Yujincho 4
Type: TV
Episodes: 13
Duration: 24 min.
Cast: Natsume, Takashi(Kamiya, Hiroshi); Madara(Inoue, Kazuhiko); Natori, Shuuichi(Ishida, Akira); Tanuma, Kaname(Horie, Kazuma);
myanimelist.net detail