Cumartesi, Nisan 22, 2017

Dropped Anime List (2017 Winter)

ACCA: 13-ku Kansatsu-ka (Winter 2017)
Kızkardeşi ile birlikte yaşayan Jean, döneme göre fazlasıyla lüks sayılan sigarasını tüttüre tüttüre bir iş gezisine çıkar ve şirketine zarar getiren bazı adamların yakalanmasına, keskin zekasını kullanarak yardımcı olur.
İzlerken çok sıkıldım. ACCA isimli departmanda geçen sıkıcı sıkıcı iş konuşmaları. Ana karakter çok durgun ve sürekli sigara içmesi acayip kroca. Özetle 12 bölümlük serinin sadece 1 bölümünü izleyip kestim.Gintama. (Winter 2017)
"Sakata, Gintoki" nin sakin ve güleryüzlü görünen hocası aslında ölümsüzmüş ve kötü biriymiş. Kagura, babasının adını duyunca bir gemi dolusu insanlara ilgili mekana gider. Gintama ve "Shimura, Shinpachi" de onu bulmak ve yardımcı olmak için "Katsura, Kotarou" ve "Sakamoto, Tatsuma" ile birlikte arkadan yola düşerler. Yani Kagura nın babası ve yanındakiler sanırım baygın moddaki "Takasugi, Shinsuke" yi kaçırıyolar. Kagura ve "Takasugi, Shinsuke" nin arkadaşı olan yanındakiler, bunları arıyolar. Hoca yani "Yoshida, Shouyou", öldürmek için "Takasugi, Shinsuke" ve yanındakileri arıyo. Gintama ekibi de, hem kıza destek olmak hem de kötü hojayı durdurmak için yola koyuluyor...
Eski Gintamaları full izlemediyseniz benim gibi, seri anlamsız kalıyor. Hızlı konuşmalar, bağrışlar, çağrışlar, %10 başırılı komiklik için çekilen %90 sıkıcı vıdı vıdı.. Daha ilk bölümde sıkıldım yani. Zamanında Gintama yı bu nedenlerle kesmiştim, konsept değişmemiş yani izlememi, devam etmemi gerektirecek bir şey yok. Bu serinin geneli için, esprilerilerine gülmediğim ve izlerken sıkılmaya başladığım için bana hitap etmiyor diyebilirim. Özetle 12 bölümlük serinin sadece 3 bölümünü izleyip kestim.Little Witch Academia (TV) (Winter 2017)
Altı yaşından beri cadı olma hayali kuran kız, sonunda ilgili okula kabul edilir ve eşyalarını toplayıp yola çıkar. Okula giden boyutlar arası yolda iki kızla tanışır ve onların ayaklarına dolanarak canavarların yaşadığı başka bir boyuta düşerler. Bu -inanıyom vazgeçmiyom- filan diyerek 6 yaşında gördüğü ve hayran kaldığı cadının sopasını bulur ve onu kullanarak kurtulup okula varırlar. Sonra da üçü roommate olurlar.
Amacı olan ve o uğurda agresif görünen kişileri seviyorum. O nedenle başta kızı sevdim. Ama sonra sadece laf ettiğini, yeterince azimle çalışmadığını veya salak olduğunu gördüm. Mesela okulla ilgili hiç bir bilgiye sahip değil, derslerde uyuyor filan. Aslında okul yapısını seyirciye aktarmak için bu yöntemi kullanmışlar. Ana karakter saf saf aa bu ne diyo diğerleri anlatıyor. Ama dediğim gibi madem o kadar çok istiyon okulu yahu hiç mi bakmadın nedir, ne değildir, nasıl gidilir. Olmamış. Ana karakteri sevmeyince geriye de birşey kalmadı. Küçük kız animesi gibi birşey zaten. Yolda tanıştığı gizemli kız ise komik ve iyiydi. Konuşmayı pek sevmeyen kız buna -düş yakamdan- tarzı davranıyor ve zehirli iksirleri, yılanları seviyor. ahahahha komik biri, ama vefalı (canavardan kurtarılınca ana karaktere yardım etti.) Özetle bir grup cadı olmak için eğitim alan kız animesi tarzım değil. Özetle 25 bölümlük serinin sadece 2 bölümünü izleyip kestim.Kemono Friends (Winter 2017)
Uykusundan uyanan Serval, açıklık arazide gördüğü ve hafızasını kaybetmiş biriyle tanışıp ona kütüphaneye giden yolda arkadaşlık eder. Amacı, Kaban adını verdiği yeni arkadaşının ne tür bir hayvan olduğunu öğrenmek ve yolda ona yardım etmektir. (aslında Kaban bir insan sanırım).
Küçük çocuklar için anime. Yüksek puan alması şaşırtıcı. Arada hayvanları tanıtıcı mini bilgiler veren seri yaşıma ve tarzıma uygun değil. Özetle 12 bölümlük serinin sadece 1 bölümünü izleyip kestim.Kobayashi-san Chi no Maid Dragon (Winter 2017)
Sarhoşken rastladığı bir dinazora gel benimle yaşa diyen iş kadını Kobayashi, bir sabah kapısını açtığında koca bir dinazor ile karşılaşır. İstediğinde tatlı bir kadın kılığına girebilen dinazorumuz Tooru, teklifi ciddiye almış ve gelmiştir. Sonrasında Kobayashi nin hizmetçisi olur. Eş zamanlı kadına resmen aşıktır.
İzlerken sıkıldım. Hizmetçi kadının, iş kadınına olan aşkı ilgimi çekmedi. Karakterlere bayılmadım. Komik sahneler yok. Çizimler iyi değil. Özetle 13 bölümlük serinin sadece 1 bölümünü izleyip kestim.Youjo Senki (Winter 2017)
Savaş sırasında koca bir düşman bölüğünü neredeyse tek başına alaşa eden çocuk boyutlu Tanya, sözünü dinlemeyen astlarını öldüremeyince ölmelerinin kesin olduğu bir yere sürgüne gönderir. Kalbi kötü Tanya işte tam da bu özellikleri ve büyü gücü yüzünden "Devil of the Rhine" veya monster olarak bilinmektedir.
Diğer adı "Saga of Tanya the Evil" olan seriyi sevmedim. Monster görmek isteyen Monster serisini izlesin bence. İzlerken sıkıldım. Savaş animelerini, içindeki karakterlerin cesaret sadakat gibi özellikleri ilgimi çekerse seviyorum. Bu seride gördüğüm tek şey 3 tanecik adamı yok edicem diye gövde gösterisi yapıp atom bombası kıvamında büyüler patlatan küçük bir kız. Uzun ve sıkıcı general konuşmaları da cabası. Özetle 12 bölümlük serinin sadece 1 bölümünü izleyip kestim.