Pazar, Mart 19, 2017

Kong: Skull Island (2017)

19 Mart 2017 de izledim.

Uzay yolu ile varlığı keşfedilen bir adayı, ruslardan önce görmek isteyen amerikalılar, ordudan destek alarak mekana giderler. Fırtınaların içinden helikopterlerle geçip adaya geldiklerinde etrafa güçlü sismik bombalar atmaya başlarlar. İşte bu aşamada adanın koruyucusu Kong belirir ve helikopterleri teker teker aşağıya indirir. Savaş sonrasında ne yapacağını şaşıran, savaşma hırsı ile geberen Preston Packard için bu, kaçırılmaz bir fırsattır. Adamlarına kurtulmayı değil, bu yeni düşmanla savaşmayı ve onu yenmeyi emreder. Diğer taraftan ortada, geziye katılmış bilimadamı, fotoğrafçı gibi siviller vardır. Rehber olarak tutulan James Conrad, herkesi kurtarmaya çalışır.

_ Meğer adada başka yaratıklarda varmış ve Kong aslında kral misali ada halkını bu pis yaratıklardan koruyormuş.
_ Birde zamanında bu bölgelerde bazı bombalar mı ne patlamış. Bilim adamları adada birşey olduğunu biliyor. Ne olduğunu görmek için güçlü sismik bombalar atıyorlar.
_ Fotoğrafçı ve Rehber, Kong a dokununca hisleniyorlar. hahahhaha. Aynen. Ben kızın yerinde olsam adada kalırdım zaten. Bulmuşum güçlü, karizmatik, cool erili :-)

Konu standart, oyunculuk iyi, sahneler güssel, işleniş ise şahane. Film, savaşın bitmesine sevinen ve üzülenleri göstererek başlıyor ve daha sonra olacakları mantıklı hale getiriyor. Kong un ilk ortaya çıktığı karelerin her biri bir başka güsseldi. Sık sık ay bu kareden ne güssel wallpaper olur diye düşündüm. (ps:Samuel ile birebirlerine pis pis baktıkları yerler mesela:)) Özet olarak evde izlesem aynı keyfi almazdım. Konu standart ama işleniş ve karelerin harikalığı filmi tavsiye edeceklerim arasına sokuyor. İyi seyirler:-)

Director: Jordan Vogt-Roberts
Cast: Tom Hiddleston(James Conrad); Samuel L. Jackson(Preston Packard);
Country: USA
Runtime: 118 min.
imdb detail