Cumartesi, Nisan 22, 2017

Sousei no Onmyouji (Spring 2016)

Hatırlamadığı çocukluğu sonrası gözlerini bir yetimhanede açan Rokuro, burada Yuuto ve diğer çocuklarla fıstık gibi arkadaş olur. Eş zamanlı Seigen isimli adamdan Onmyouji eğitimleri alır. Günün birinde acı bir deneyim yaşayıp hayalinden, dünyanın en güçlü Onmyouji olma düşünden vazgeçer. Hayat böyle devam ederken günün birinde "Adashino, Benio" ise tanışır. Bu ikisi Onmyouji örgütü tarafından twin stars ilan edilirler ve daha 12 yaşında olmalarına rağmen çocuk doğurmakla görevlendirilirler. Bu ikisi birlikte yaşayıp, birlikte güçlenip, daha sonradan ne kadar kötü biri olduğu ortaya çıkan Yuuto yu yenmeye karar verirler. Az biraz da romantikleşirler.

[bol bol spoiler]
_ Yuuto deney yaptığı için yetimhanedeki çocuklar Kegare'ye dönüşmüş. Bundan dolayı Rokuro arkadaşlarını öldürmek zorunda kalmış.
_ Yuuto, Benio'nun aslında onu hiçbir zaman sevmemiş olan abisi.
_ Benio nun anne ve babası da exorcist. Bu ikisi, Kamui isimli Basara tarafından öldürülmüşler. Kamui önce küçük kıza sormuş. Hangisini öldüreyim. Kız seçim yapamamış. Sonra anne ve babaya sormuş. sizi mi kızı mı öldüreyim. Cidden brütal!
_ Benio soğuk görünsede çok tatlı bir kız. Az öz konuşmasına, ohagi yerkenki tatlılığına, 7. bölümde şort giymeyi unutup kızarmasına hasta oldum.
_ Bütün Kegare leri yok edecek efsanevi çocuğun adı Miko. Bu çocuğu dünyaya getirecek ikilinin adı Twin Star Exorcists.
_ Mayura, başta Rokuro ya aşık. Ama çok şükürki olayı dramatize etmeden Rokuro dan çok daha sexy olan "Ikaruga, Shimon" u sahneye, kızın önüne sürüyorlar. Hem de banyoda, hem de çıplak. Bölüm 27: kyaaaaaaa!!!
_ Bizimkiler anca 49 ve 50 de öpüşüyolar bilginize.
_ Serinin yıldızı olmasını beklediğim Kamui nin, yenilip sonraki yüzyılda dövüşmeyi beklemek üzere çekilmesi hayal kırıklığı idi.
_ Bu arada bizimkiler canları pahasına arıza modda savaşırken, cool cool etrafta gezinen tembel Exorcists Group üyeleri bana Bleach deki shinigamileri hatırlattı. Onlarda Ichigo dövüşürken mal mal ortada gezinirdi.

Seri harika başladı. Benio ve Rokura nın çocukken yaşadıkları cidden brütal. Twin Star Exorcists seçilmeleri ve birlikte yaşamaları romantik. Ortaya çıkan Yuuto ve Kamui, bizimkilerin bunlara karşı güçlenme yeminleri şahane. Mayura ile Shimon eşlemesi başarılı. Lakin seri ikinci 25 te manyaklaştı. İşin içine ilk omyouji mi dir nedir girdi. Rokura, birden Yang, Benio ve Yuuto Ying olurverdi. Konu uzadı, karmaşıklaştı, ve standart birşekilde bitti. Yani ilk 25 harika sonraki 25 berbat. Yine de devamı olursa bakıcam. Beklentim, romantizm, brutal detaylar, action ve komedi unsurları.

Tag: Twin Star Exorcists
Type: TV
Episodes: 50
Duration: 24 min.
Cast: Adashino, Benio(Han, Megumi); Enmadou, Rokuro(Hanae, Natsuki); Amawaka, Seigen(Suwabe, Junichi); Ikaruga, Shimon(Ishikawa, Kaito); Ijika, Yuuto(Murase, Ayumu); Kamui(Ono, Yuuki); Tsuchimikado, Arima(Namikawa, Daisuke);
myanimelist.net detail