Cumartesi, Mayıs 27, 2017

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017)

27 Mayıs 2017 de izledim.

Babasının üzerindeki laneti kaldırmak için Poseydon un mızrağını arayan Henry, şeytan üçgeni denilen yerde Salazar isimli korkunç adam ile karşılaşır. Adam huyu gereği her gemide bir yaşayan bırakmakta, ona olanları anlatmasını salık vermektedir. Çocuk hayalini gerçekleştirmek için Captain Jack Sparrow u bulur. Bu aşamada ekibe babasının kendisi ile birlikte yetimhaneye bıraktığı kitabın izinden giden Carina isimli bir kız katılır. Diğer taraftan Captain Hector Barbossa, Salazar ile işbirliği yaparak ona, intikam alabilmesi için Captain Jack Sparrow u getireceğine söz verir.

_ Salazar korsanların korkulu rüyası bir askermiş. Ama genç kaptan Jack, onu kandırıp gemisinin şeytan üçgeninde batmasına ve üzerine lanetler gelmesine neden olmuş. Adam işte bu nedenle intikam ateşiylen yanıyor.
_ Carina nın babası Barbossa imiş. Bu arada yetime kitabın üstündeki kırmızı yakutu nedense kullanmamış. Dürüstlükleri gerçek olamayacak kadar saçma.
_ Henry Turner, Will Turner ve Elizabeth Swann ın oğlu. Yani Henry, Will üzerindeki laneti kaldırmak için kasıyor.
_ Barbossa kızı için kendini feda ediyor olması beni hüzünlendirmedi. Kabul edelim adam şefersiz. Hmmm ama başta Jack Sparrow olmak üzere hangi korsan şerefli ki!. Hepsi zoru veya parayı görünce birbirini satıyo.

Özet olarak sevdim. İzlerken çok güldüm. Aralarda 10 numara açık-gizli espriler vardı. Aksiyon espri ve başarılı oyunculuk. Daha ne olsun. Sinemada izlemek ayrıca ii fikirdi.

Director: Joachim Ronning, Espen Sandberg
Cast: Johnny Depp(Captain Jack Sparrow); Javier Bardem(Captain Salazar); Geoffrey Rush(Captain Hector Barbossa); Brenton Thwaites(Henry Turner); Kaya Scodelario(Carina Smyth); David Wenham(Scarfield);
Country: USA
Runtime: 129 min.
imdb detail