Cumartesi, Haziran 10, 2017

Ajin 2nd Season

Birinci sezonda yaşananlardan sonra sakin hayatına devam etmek gayesi güden Nagai, yanına Nakano'yu da alarak Tosaki-San a gidip işbirliği teklif eder. Diğer taraftan Satou-San hazırladığı 15 kişilik listede adı bulunanları teker teker öldürmektedir. Bizimkiler hazırladıkları planlarla adamı durdurmaya kasarlar. Lakin takımda salak çok olduğundan bir türlü başarılı olamazlar. Sonuç olarak Satou hem 15 kişiyi öldürür hem de öldürücü gaz silahlarını ele geçirir. Bu aşamada artık ona, Japon devletinin Ajin ler için verdiği minik ülke bile yetmemektedir. Sonuç olarak yandaşları adamın tek derdinin oyun oynamak olduğunu, Ajin lerin geleceğini umursamadığını anlarlar ve Nagai yi ararlar. İşbirliği işe yarar gibi görünsede, yakalanan "Tanaka, Kouji" ve "Satou" yu Amerika ya taşıyan uçak havada infilak eder.

_ Sevdim. Ama ilki daha brütaldi. 
_ Nagai nin çevresi cidden gerizekalılarla çevrili. Çocuğun hayalkırıklığını hissedebiliyorum.
_ Nagai nin yerinde olsam ilk hamlem dönüp "Nakano, Kou" yu öldürmek olurdu herhalde. Hayatımda gördüğüm en hem salak hem de sinir bozucu modda bağırıp duran uyuz bir tip. Herşeye cırlıyor ama sorsan fikri de yok. Nagai siz bir halt yapamaz ama ona da kaba davranır filan. Aklıma Coriolanus daki halk betimlemesi geldi bak. 
_ "Shimomura, Izumi" salağına ne demeli. "Tosaki, Yuu" yu kurtarmak için bildiği önemli bilgiyi sakladı ve listedeki bilmem ne başkanının ölmesine neden oldu.
_ Olay: Amerikadan gelen ajan ile ona yardım eden aslında Ajin olan sarışın bir kadın Tosaki yi kaçırır ve ondan, herkesin öldü bildiği Doktor "Ogura, Ikuya" nun yerini öğrenmeye çalışırlar.
_ Tanaka san ve diğer Satou yandaşları aslında özgürce yaşamak istiyorlar. Bundan adama yardım ediyorlar. Ama adamın derdi oyun olduğu için Japon devletinin açtığı kapıları tek tek kapatıyor. Diğerler herhalde bir bildiği var diye düşünüyolar. Aslında seçenklerini teker teker Satou öldürdüğü için böyle düşünmek zorunda kalıyorlar. Sonuç olarak Tanaka fazlasıyla sadık çıkıyor.
_ Bir bölümde özel tim geliyor. Ajinlere bakıp "bunlar standart adam, işlerini bitiririz" diye düşünüyolar. Ama Satou meğer 10 numara combat biliyomuş. Hahahahaha , özel tim önce dumur sonra ölü oluyor. Satou harika biri ya, hem zeki hem yetenekli hem kurnaz hem pratik hem esprili. Tek kötü yanı var; kötü biri :-)

Özet olarak elbette devam. Bir sonraki sezon ve ya movie de uçakta ölen Ajin Satou nun kendisine ihanet eden Ajinleri bulmak için dönmesini ve teker teker temizlemesini izlicez bence. Haydi bakalım.

Tag: Ajin: Demi-Human 2nd Season
Type: TV
Episodes: 13
Duration: 24 min.
Cast: Nagai, Kei(Miyano, Mamoru); Satou Ootsuka(Houchuu); Tosaki, Yuu(Sakurai, Takahiro); Nakano, Kou(Fukuyama, Jun);
myanimelist.net detail